Katalizatory samochodowe

Katalizator samochodowy jest częścią układu wydechowego (obecnie praktycznie niezbędną, aby nowo wyprodukowany samochód spełnił obowiązujące normy czystości spalin).

Ze względu na inny skład spalin w silnikach o zapłonie iskrowym i samoczynnym stosowane są różne rodzaje katalizatorów. Katalizator utleniający przetwarza szkodliwy tlenek węgla i węglowodory na parę wodną i wodę i nie redukuje tlenków azotu. Natomiast tlenki azotu usuwa katalizator redukujący.

Obecnie stosuje się katalizatory wielofunkcyjne (utleniająco-redukujące), nazywane też potrójnego działania, które jednocześnie usuwają wszystkie trzy szkodliwe składniki spalin. Katalizator może usunąć nawet ponad 90 proc. szkodliwych składników.
Koncepcja katalizatora została opracowana na zlecenie producentów pojazdów samochodowych, w trosce o lepszą ochronę środowiska oraz, by spełnić wymagania norm międzynarodowych w zakresie zmniejszenia emisji zanieczyszczeń.

Katalizator wchodzi w skład - haki warszawa, który się zużywa i po kilku latach eksploatacji i przejechaniu ponad 100 tys. km będzie nadawał się do wymiany, gdyż nie będzie w stanie oczyścić spalin do wymagań, jakie stawiają poszczególne normy Euro.

Decydując się na nowy katalizator mamy kilka możliwości do wyboru. Najprostsza, najwygodniejsza, ale i najdroższa jest wizyta w ASO. Ale tam katalizator do 10-letniego auta może kosztować nawet połowę wartości pojazdu. Za taki stan nie powinniśmy winić dilera, tylko producenta, który narzuca tak wysokie ceny. Innym bardziej rozsądnym i znacznie tańszym rozwiązaniem jest założenie tzw. podróbki. Bardzo często producent katalizatora jest ten sam, a ceny będą nawet o 70 proc. niższe.

Profesjonalna piłka nożna szczecin dla każdego.

Nowoczesne pompy ciepła kozienice do ogrzania twojego domu.

Najlepsze tłumiki pruszków do twojego samochodu.

Skuteczne pozycjonowanie stron legnica dla Twojej firmy.

Certyfikowane gniazda światłowodowe dla przemysłu.